Karboksyterapia jest nieocenionym zabiegiem w zwalczaniu defektów kosmetycznych. Jest wręcz nieodzownym elementem w codziennej pracy kosmetologa, bo potrafi zdziałać cuda. Zabieg ten wykorzystuje się w redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu, blizn i rozstępów, a nawet w pobudzaniu wzrostu włosa.
Ile zabiegów trzeba wykonać, aby uzyskać zadowalający efekt?
Od strony praktycznej trzeba zaznaczyć, że jeden zabieg karboksyterapii zwykle nas nie zadowoli, dlatego najczęściej zaleca się serię zabiegów. Ile? Do tej sprawy trzeba podejść niezwykle indywidualnie. Najlepiej wykonać 7 – 10 zabiegów, ale w przypadku karboksyterapii nie ma limitów, według ekspertów, po zakończonej serii można wykonywać tak zwane zabiegi przypominające.
Dlaczego to taki cudowny gaz?
Procedura jego podania jest bezpieczna, nie uczula, nie powoduje skutków ubocznych, a dwutlenek węgla wprowadzony śródskórnie szybko ulega wydaleniu przez układ oddechowy. Jednak zanim całkowicie zniknie z organizmu wywoła w nim niemałe „poruszenie”. Po wprowadzeniu dwutlenku węgla skóra ulega przejściowemu zaczerwienieniu na skutek chwilowego stanu zapalnego. W miejscu wprowadzenia CO2 natychmiast poprawia się dotlenienie tkanki i ukrwienie. Efekt jest porównywalny do długotrwałego treningu. Następuje szybka regeneracja tkanki, komórki tłuszczowe ulegają rozbiciu, a skóra zagęszcza się, w wyniku pojawiania się nowych włókien kolagenu i elastyny. Jednakże trzeba przygotować się na to, że nie jest to zabieg relaksacyjny. Odczucia są różne: od lekkiego bólu, po szczypanie. Mimo to warto zacisnąć zęby, bo efekty będą nieprawdopodobne.
Wykorzystać chwilę!
Okres zimowy jest idealnym czasem na to, aby przygotować swoje ciało do lata. Mimo, że w niektórych przypadkach efekty w postaci zmniejszenia zwiotczeń skóry czy cellulitu widać już niekiedy po pierwszych dwóch lub trzech zabiegach, cała terapia wymaga czasu. Dlatego warto już dziś zadbać o piękne ciało. Im szybciej zaczniemy serię zabiegów tym lepsze osiągniemy efekty. Dodatkowo warto zadbać o zdrową dietę i odpowiednie nawodnienie organizmu. Najlepsze efekty daje połączenie karboksyterapii z aktywnością fizyczną. W takim wypadku można spodziewać się szybkich, długotrwałych i satysfakcjonujących efektów w postaci gładkiej, jędrnej skóry i szczupłej sylwetki.
Aleksandra Siwiec – Kosmetolog
Comments are closed.